Fotoarchiwum

Mały remont na II piętrze

W maju wolontariusz Mateusz i student Lew dokonali małego remontu na II piętrze. Pomalowali ściany i odrestaurowali podłogi w czterech pokojach. Inwestycja została sfinalizowana przez Komisję EP ds. Misji "Ad gentes" 

Więcej…
 

Na poddaszu

Każde miejsce można zagospodarować. Na poddaszu planujemy otworzyć bursę dla studentów. Chłopaki już są, a poddasze znajduje się w fazie modernizacji. Prace są bardziej zaawansowane niż te pokazane na zdjęciach. Projekt realizowany jest z finansów otrzymanych z pieniędzy rządowych RP na podstawie porozumienia z KEP ds. Misji. Na początku przyszłego roku dokonamy otwarcia tej części naszego domu i automatycznie ubogacimy naszą galerię.

Więcej…
 

Na piętrze

Życie w domu skupia się na piętrach. Najliczniejsze grupy gromadzą się wokół stołu. Na piętrach znajdują się aż trzy stoły. To właśnie tutaj budujemy wspólnotę podczas wspólnych posiłków, spotkań, zabaw.

Więcej…
 

Centrum duszpasterskie na parterze

Fides et Ratio pełni dwie funkcje: domu rekolekcyjnego i centrum parafialnego. Jak podaje kronika, dom został zakupiony 3 kwietnia 2000 roku. Przez te prawie 10 lat służył setkom wierzącym. Zmieniało się również jego wnętrze... Na zdjęciach możemy zobaczyć te same pomieszczenia w różnym czasie. Niektórzy tęsknią za basenem, który znajdował się w pomieszczeniu obecnej sali konferencyjnej.

Więcej…
 

Wokół domu Fides et Ratio

Dom Fides et Ratio położony jest na granicy miasta. Sąsiaduje bezpośrednio z Parkiem Narodowym. Ze względu na położenie jest to kapitalne miejsce na rekolekcje i wypoczynek... Przez ostatnie 10-lecie dom zmienił swoje kolory, a dojrzewająca przyroda dodała mu piękna.

Więcej…