Projekt

Wnętrza i elewacje

Autorem projektu nowego kościoła w Schuchinsku jest pani mgr inż. arch. Elżbieta Langer, posiadająca uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności architektonicznej. Pani Elżbieta projektowała dla Kazachstanu 3 kościoły. Dwa zostały już wybudowane, trzeci jest w fazie budowy. Wszystkie znajdują się na terenie Apostolskiej Administratury w Atyrau.

Początki naszej znajomości są niezwykłe. Beata z "Gościa Niedzielnego" przysłała mi artykuł o zasługach pani Elżbiety dla Kościoła w diecezji tarnowskiej i na moją prośbę zdobyła numer telefonu komórkowego. Zadzwoniłem pod ten numer i zapytałem panią Elżbietę: "czy przyjedzie do Kazachstanu?" Początkowo myślała, że dzwonię z Atyrau, ale szybko wyprowadziłem ją z błędu.

Pani Elżbieta gościła u nas już trzy razy. Zrobiła dla nas kilka projektów. Na swoim koncie ma także plany domu dla sióstr w Barowoje i Karierze (Schuchinsk), szkice kościoła w Nowokubance i Karmel w Oziornoje. Praca z panią Elżbietą to sama przyjemność. Wspólnie zmieniamy tutejszą przestrzeń sakralną.

 

Więcej…